BDSM-baari
Ilmoitustaulu => Miitit => Aiheen aloitti: Normandie - 11.02.2017, 18:24
-
Tervetuloa neljänteen SM-miittiin lauantaina 11.3 kello 18.00 alkaen.
Kyseessä on sadisteille ja masokisteille (myös D/s-maustettuna) suunnattu miitti, jossa tutustutaan samanhenkisiin ihmisiin. Keskustelua, kokemusten vaihtamista. Pohdiskelua välineistä ja ajatuksia kivusta - sen tuottamisesta ja vastaanottamisesta.
Miitti pidetään yksityisessä dungeon-tilassa Helsingissä, muutaman kilometrin päässä ydinkeskustasta hyvien kulkuyhteyksien varrella. Dungeonin lähellä on myös parkkitilaa, jos tulet omalla autolla. Dungeonissa voit halutessasi sessioida, siellä on mukavasti välineistöä ja toki voit tuoda omat mielivälineesi myös mukanasi.
Miitissämme on myös masokisti, joka on ystävällisesti lupautunut konsensuaalisuuden hengessä olemaan "kohteena", kun testataan erilaisia kivuntuottamistapoja.
Rajatun tilan vuoksi osallistujamäärä on mitoitettu 20 henkilöön.
Tervetuloa seuraan, jossa Sinun ei tarvitse selitellä mieltymyksiäsi ;)
Ilmoittautumiset su 5.3 mennessä Normandielle.
Mikäli joudut perumaan osallistumisesi, muistathan myös ilmoittaa siitä!
-
Kilttinä sadistina en voi jättää tälläistä tilaisuutta väliin ;D
-
Vaikka joudun päivällä ponkaisemaan isäukon tueksi kuoppajuhliin Pirkanmaalle, ei tätä jätetä välistä. Ilmoittauduttu on ja illaksi pinkaistaan sitten miittiin nauttimaan elämästä :)
-
Nosto.
-
.
-
Tähän viikon verran aikaa, muutama mahtuu vielä mukaan ;)
-
Oli kivaa, vaikka tyydyinkin lähinnä tarkkailemaan. Täytyyhän jonkun vahtiakin teitä kullanmuruja ;D
Kiitos järjestäjille, tila taipuu nähtävästi hyvin tälläiseenkin!
-
Kiitokset kaikille mukana olleille, oli tosi mukavaa tavata ja nähdä kunnon piiskajaisia ja hiukan muutakin ;) Tila oli erinomainen, kiitokset kun saimme miittailla siellä.
Neulat :love:
Seuraavaan kertaan eli SM5 tulossa .... :love:
-
Omasta puolestani myös kiitos kaikille paikalla olijoille. Erityiskiitokset järjestävälle taholle sekä tilansa lainanneelle. Upea ilta, pää täynnä ideoita. Kiitos ja kumarrus.
-
Kiitokset kaikille, oli oikein mukava ilta. Varsinkin Tupperware-tuotteiden esittely oli varsin mieleenpainuvaa. :)
-
Minunkin puolestani kiitokset miellyttävästä illasta. Muistakaa Suomen kielen uusi sana.... ;D
-
Tässä miitissä olikin paljon kutkuttavaa nähtävää ja koettavaa. Oli niin mukavaa, että murina pääsi ;D
Kiitos ja kumarrus siis kaikille osapuolille hienosta illasta myös koolta ja Emriikalta :love:
-
Kiitos kaikille kivasta miitistä! :)
-
Oli niin mukavaa, että murina pääsi ;D
Kuten totesimme, niin verdiläisittäin Nabuccoa ja erinäiset ja erilaiset äänet kuin suoraan orjien kuoron kohtauksen harjoituksesta :o ;D
-
Hmmm, muistan miitissä olleen puhetta vallan komealta kuulostavasta orjien kuorosta. Oopperaa, oletan. Taas löytyi näemmä sivistyksestä aukko, tästä teoksesta on otettava selvää :D
-
Ihana miittikonsepti! Sain itsekin monenmoisia ideoita "hyvänäpitämiseen" :love: