BDSM-baari
		 Ilmoitustaulu => Miitit => Aiheen aloitti: Siniparta - 19.07.2022, 11:30
		
			
			- 
				Elämän kiertokulkumiitti 
 
 Sen lisäksi että kinkyjä on kiva tietysti nähdä, voimme jättää hakeat hyvästit rakkaalle Kenaille, joka saalistaa pentulaumansa kanssa pian rikkaimmilla antilooppimailla.  Ei anneta surun tulla pöksyyn vaan juhlistakaamme tätä luonnon ihmeellistä vaellusta ylähuuli innostuksesta märkänä, kuin Attenborough konsanaan samalla kun leijonakuninkaan teema nostaa haikean kosteen silmiimme:
 
 Siyo Nqoba
 Ingonyama
 Ingonyama nengw' enamabala
 Synnyt lapsi sä kun tähän maailmaan
 Ja aurinko sua häikäisee
 On nähtävää paljon elettävää
 Aika tuo siihen ei riitäkään
 
 
 Eli toisin sanoen, miitataan sään suosiessa Kuusisaaressa keskiviikkona 20.7, koordinaateissa 65°01'17.9"N 25°27'37.8"E ..tai lyhyemmin: https://goo.gl/maps/99ZfJtxs1GQnyMrbA
 Mikäli yr.no kuitenkin valehtelee, mitä se ei koskaan tee, siirretään hakeiden hyvästien jättö. Cafe Roosterin alakerran taaimmaiseen pöytään. Kellonaika on tietysti se sama 18:00 paikasta riippumatta.
 
 
 
- 
				Ja huom.. täällä miitissä moni on ilmaissut huolensa Kenain  poistumisesta, niin täsmennettäköön että Kenai on täysissä ruumiin ja sielun voimissa.