BDSM-baari
Ilmoitustaulu => Bileet => Aiheen aloitti: Bizarre club ry - 29.07.2025, 13:58
-
Milloin: 31.10. - 1.11.2025
Missä: Valorinne, Kyllöläntie 16, Jyväskylä (https://valorinne.blogspot.com/)
Bileet on tarkoitettu kaikille aikuisille seksuaalisesti mihin suuntaan tahansa suuntautuneille ihmisille, jotka osaavat kunnioittaa toisiaan. Bileissä kävijät voivat olla pelkästään fetisismeistä kiinnostuneita ihmisiä, mutta jotka eivät ole aiemmin pystyneet toteuttamaan sitä kuin kotonaan. Bizarren bileet antavat mahdollisuuden tehdä sitä avoimemmin. Osa ihmisistä voivat olla kiinnostuneita vain sadomasokismista ja sitä varten bileistä löytyy paljon laitteita ja telineitä käytettäväksi. Tänä päivänä ihmiset ovat vapautuneita sekä etsivät omia fantasioitaan ja bileet on todettu hyväksi paikaksi niiden toteuttamiseen lämminhenkisyyden ja kaikkia kunnioittavan asenteen ansiosta!
Molempina iltoina on esiintymässä Rufus ja DeeDee. He ovat mukana bileiltoina muutenkin tuomassa kinkyiloa väelle.
Kahviossa on tarjolla juotavaa ja pientä naposteltavaa, lisäksi voit ostaa hedelmiä, välipalapatukoita, pizzaa, jne. Tapahtumassa saa nauttia myös omia alkoholijuomia kohtuudella.
Early bird -liput myynnissä 31.8.2025 asti. Tämän jälkeen lippujen hinnat nousevat 5€:lla.
Perjantaina 10€ (jäsenhinta), avec 15€
Lauantaina 15€ (jäsenhinta), avec 20€
Viikonlopun bilelippu 20€ (jäsenhinta), avec 25€
Liput verkkokaupasta: https://bizarreclub.eventiolive.fi/
Ovelta myydään rajatusti irtolippuja
Bizarre Clubin jäsenyyden voi myös maksaa paikan päällä.
Sääntöjä rikkovat sekä liian päihtyneet ja häiritsevästi käyttäytyvät poistetaan tapahtumasta ilman varoitusta. Bileistä, säännöistä, turvallisemman tilan -ohjeista sekä etiketistä lisää: http://bizarreclub.fi/bileet/
-
Onko bileet siis vain bizarren jäsenille ?
-
Ei, vaan saa osallistua kaikkien kinky-yhdistysten jäsenet.
-
Näköjään ilmoituksesta puuttuu mainintaa muista kinky-yhdistyksistä, lippukaupassa tämä on huomioitu. Parannettu sielläkin asian näkyvyyttä nyt.
-
Onko tuolla siis kaikenlainen sessiointi sallittua vai onko rajoituksia?
-
Onko tuolla siis kaikenlainen sessiointi sallittua vai onko rajoituksia?
Lähtökohtaisesti saa harrastaa. Kahvio ja ulkotiloissa ei ole sallittua.
Myös esim. tulileikkeihin sekä erite-/verileikkeihin meillä ei valitettavasti ole tiloja näissä bileissä. Neulaleikkeihin löytyy tilat.
Mikäli haluatte kysyä tarkemmin tai haluaisitte erikoisempia leikkejä harrastaa, niin bizarre@bizarreclub.fi osoitteeseen voi lähettää kysymyksiä tai Bizarren discordissa: https://discord.gg/AAKxFZhq
-
Verkkokaupassa myytävien lauantain 1.11. jäsen- ja seuralaislippujen tiedot ja tapahtuman ilmoitetut päivämäärät eivät täsmää. Jäsenlipussa on aluksi maininta päivämäärästä 1.10., sen jälkeen vuoden 2024 juhlista ja tämän jälkeen vielä päivämääräksi ilmoitetaan 19.10.2024.
Seuralaislipun tiedoissa ilmoitetaan heti ensimmäisenä päivämääräksi 1.10., mutta sen jälkeen vuodet ja päivämäärät menevät oikein.
Lippujen tiedot olisi hyvä päivittää yhtenäisiksi tämän vuoden tapahtuman kanssa.
-
Verkkokaupassa myytävien lauantain 1.11. jäsen- ja seuralaislippujen tiedot ja tapahtuman ilmoitetut päivämäärät eivät täsmää. Jäsenlipussa on aluksi maininta päivämäärästä 1.10., sen jälkeen vuoden 2024 juhlista ja tämän jälkeen vielä päivämääräksi ilmoitetaan 19.10.2024.
Seuralaislipun tiedoissa ilmoitetaan heti ensimmäisenä päivämääräksi 1.10., mutta sen jälkeen vuodet ja päivämäärät menevät oikein.
Lippujen tiedot olisi hyvä päivittää yhtenäisiksi tämän vuoden tapahtuman kanssa.
Kiitoksia havainnosta. Tarkistamme.
-
Tänään on viimeinen päivä, kun voit ostaa halvemmat early bird liput Bizarren Halloween bileisiin.
Puolen yön jälkeen liput kallistuvat.
https://bizarreclub.eventiolive.fi/
-
Tuolla tapahtumasivuilla kun klikkaa karttalinkkiä "Klubitilat" (mistä tahansa järjestön tapahtumasta) niin 404 virhettä tulee. Voisi nyt tässä samalla suoraan tiedustella, että missä tilat siis sijaitsevat, vai onko tämä tässä threadissa mainittu sijainti jossa Halloween bileetkin ovat?
-
Tuolla tapahtumasivuilla kun klikkaa karttalinkkiä "Klubitilat" (mistä tahansa järjestön tapahtumasta) niin 404 virhettä tulee. Voisi nyt tässä samalla suoraan tiedustella, että missä tilat siis sijaitsevat, vai onko tämä tässä threadissa mainittu sijainti jossa Halloween bileetkin ovat?
Kiitoksia ilmoituksesta, Viallinen sivu korjattu.
Halloween bileet järjestetään Valorinteellä.
Osoite Kyllöläntie 16, Jyväskylä (https://valorinne.blogspot.com/)
-
Olenko sokea vai onko jossain bileiden aika näkyvillä? Mihin aikaan alkavat ja loppuvat.
-
Bileitten aikataulut
Perjantaina klo 21.00 - 02.00
Lauantaina klo 18.00 - 02.00
-
Miten lämmin/kylmä tuolla sisällä on yleensä ollut tähän aikaan vuodesta? Mietin vaan josjakun mahd vähissä vaatteissa siellä meinais olla, niin......
Muutenkin meinaan ottaa paineita asusta/vaatetuksesta, kun en omista pukua. Vaikka jossain kuvauksessa luki, että aiempien vuosien kuvista voi ottaa vinkkiä, niin ei sieltä viime vuosien kuvista kyllä yhtään helpotusta tullut, päinvastoin ;D. Hienoja varta vasten tuunattuja asuja vaan näkyi kuvissa. ;D
-
On siellä lämmin, ehkä jopa kuuma, tosin siltäosin asiaan on tullut helpotusta, tarkenee joka tapauksessa. Itse en ole kovinkaan kylmän arka, mutta muutamat jotka ovat, ovat pärjänneet hyvinkin kevyellä, ellei jopa olemattoman vähällä pukeutumisella.
Väkimäärästä ja tilasta vähän riippuu, varsinainen bilesali on mukavan lämmin, muut tilat sitten kohti eteistilaa vähän jäähtyy ja uloskin on kätevä pujahtaa totemaan miten nopeasti jotkut materiaalit voikin käydä kylmiksi, pakkasta tuskin ainakaan montaa astetta vielä saadaan.
Mutta tosiaan, tarkenee, yläosattomat, alaosattomat ja osattomat. Varautua toki voi ja kannattaa, joku kätevä asulisäys tarvittaessa.
Oikeastaan halusin tuosta pukeutumisesta sanoa. Älä stressaa, pukeudu sellaiseen ja siten kun itse haluat ja koet hyväksi tai muita varten jos se on juttusi. Pukukoodin on toki täytyttävä, mutta aika vähällä tuskailulla keksii ja löytää kyllä itselleen sopivia lisäyksiä ja yksityiskohtia pukeutumiseen tai sitten juurikin jättää niitä pois.
Omalla kohdalla tuo on ollut se korkein kynnys bileisiin osallistumiseen, siinä missä tavallaan myös pidän pukukoodista bileissä ja vaadin ennemin itseltäni kuin että järjestävä taho niin tekee.
Omaan ajatteluun toi lisää avartumista taannoin asupohdinnat täysin pukeutumiseltaan vapaaseen tapahtumaan, tuli mietittyä paljonkin mitähän muut pukee ja tapahtuman jälkeen perinteisesti että höh, eipä ois tarvinnu miettiä.
Bizarren tapahtumat ovat lämminhenkisiä ja avoimia, ennakkoon minäkin loin pukeutumisen osalta tarpeettomia ajatussolmuja itselleni. Edelleen toki stressaan pukeutumisesta, mutta nyt enemmänkin niin kun mihin tahansa pukeutuessani, ellen saa raahustaa normiryrkyissä.
Kun saat ensimmäisen pukukoodibileosallistumisen kulautettua niin helpottaa, oma pukeutuminenkin on alkanut hioutumaan hiljalleen ainakin ajatuksissa kohti omannäköistä ja pikkuripaukset itsen ilmentymiä on alkanut kertymään mukaan.
Helppoa se ei ole, mutta rohkeasti vaan. Kaikki palaute mitä olen kuullut suoraan tai sivusta on aina ollutpiaitiivista, vaikka kaikenlaista ihmeteltävääkin riittää niin kaikkien kaikelle on usein syynsä.
Se nyt vielä että jokainen keskustelujonka otse tästä aiheesta kävin ennakkoon muiden kanssa tuntui vaan hankaloittavan omaa ajatusta, sekin siis täysin itaestä lähtöisin,kaikki kun vaan rohkaisi ja tuki.
Ei saa varmaan mainostaa, mutta bilekaupungista löytyy erinomainen seksuaaliterveysliike, josta löytyy ihan kivijalkaliikkeen hyllyvalikoimista erittäin pukukoodikelpoisia vetimiä, housuja, paitoja ja kaikenlaisia rensseleitä, mikä sitten siihen omaan tyyliin sopiikin. Ja pullottaahan internetkin ties mitä, varsinkin jos vähän kurkistaa niiden perus-naamiaisasuvalikoimien taakse taivoihan niitäkin tuunailla mielensä mukaan. Toisaalta sitten taas aika sfääreihin on mahdollista jatkaa pukeutumisen kanssa kun tuon ei niin mahdottoman korkealle asetetun kinkyelementin sujauttaa mukaan.
Rohkeasti vaan mukaan
-HPM
"Asuni on aina moitteeton, mutta alusvaatteet on nahkaa"
-
Kiitoksia jälleen kaikille, järjestävälke taholle nyt tottakai tukevimmin.
Oli mukava tavata tuttuja, uusia ja vanhoja. Katsella, kuulla ja kokea.
Noin vain! Olimme loistavia, olittehan tekin ^-^
-HPM
"Pyörien kieppuen parkuen
Nauravat mukaansa raastavat
Tanssien hulluuden
Laulaen painien
Ilkkuen pilkaten
Kuink' ilosta raivosta itkien raahaudutkaan
Kaikki anteeksi annettu
Kannettu valkeat lakanat narulle kuivumaan
Ikkunat pesty ja pihamaa lakaistu
Uni kuin häpeillen vuoteeseen jätetty on"