Kirjoittaja Aihe: Tampereen Torstaimiitti – 2.4 klo:18 @Los Pollos  (Luettu 63 kertaa)

Hiisi

Nysse ois taas Torstai-miitin aika, nääs. Ajateltiin käyä kiertämässä muutamia paikallisia ruokapaikkoja ja kattoo, mikä maistuu parhaiten. Lähtiskö sää mukaankin?

Paikan jakamaa infoa:
    Espanajalaisista avotuligrilleistä liikeideansa saanut ravintola Los Pollos tarjoaa nyt myös laadukkaat viinit ja drinkit ravintolan baarissa leikkeleiden ja juustolautasten kera. Tutun lähiruokana tuotetun grillikanan ja Penttilän tilan Aitoo perunarieskan lisäksi listalle on tuotu annoksia mm. Italiasta ja Kreikasta Josper-puuhiiliuunilla valmistettuna. Puuhiiliuunilla grillataan myös mm. Black Angus -härkää.
    Lähituottajan kananpojat marinoidaan tuoreella rosmariinilla, timjamilla, sitruunalla ja oliiviöljyllä. Pitkän grillauksen aikana kanoja valellaan valkoviinillä ja marinadilla täydellisen mehevyyden takaamiseksi.
    Torstai | 10:30-21:00 (Keittiö 20:00)

Tullintori, Tullikatu 6
33100 Tampere
Pääsisään­käynnin yhteydessä katutasolla

TätiHapan

  • Rsyke
  • V.I.P.
  • *
  • Viestejä: 1514
  • I could eat you for breakfast
  • Galleria
Vs: Tampereen Torstaimiitti – 2.4 klo:18 @Los Pollos
« Vastaus #1 : 01.04.2026, 23:10 »
Saatan ilmiintyä paikalle seuralaisen kanssa.