Newbie-nurkka > Kinkyn turvallisuus

Mitä on syytä tietää

(1/2) > >>

Lady Red:
`Kysynpä, että mitä teidän mielestä on tarpeellista tietää toisesta ennen sessiota? Etunimi? Sukunimi? Osoite? Nähdä henkkarit?

Utelias olen kuulemaan mitä muut ajattelevat!

Pip:
Näin miespuolisena lähinnä suhdestatus on tärkeää, että onko mahdollista, että mustasukkainen puoliso käy kimppuun. Naisella näkisin turvallisempaa tietää enemmän. Ei nyt ehkä tiliyhteystietoja, mutta perustiedot kyllä.

HuulillaPiirrettyM:
Nyt lähtee todennäköisesti litania urku auki tai sitten ei.

Jotain toisen:
Intresseistä
Yhteensopivista jutuista
Sopivista jutuista
Sopimattomattomista jutuista
Lähtökohdista sessiolle, kertaluontoinen, katsotaan, jatkumo
Tavasta kohdella muita
Tavasta toimia jos menee vituiksi
Keinoista purkaa vituiksi meno jälkikäteen
Aikaisemmista sessioista jotain
Ajatuksista turvasanasta
Ajatuksista rajoista
Kyvystä hallita itsensä
Kyvystä lukea tilanteita
Paras vitsi
Undulaatista
Huonoimmista kokemuksista
Jo mainitut liitännäis ihmisistä
Kyvystä ymmärtää suostumuksellisuuden merkitystä
Fetisseistä
Triggereistä
Traumoista
Intohimoista
Turn-offeista
Ylilyönti mieltymyksistä

Pitänee nukkua välissä ja jatkaa

Tietysti jos sopii että lyödään kunnantalon portailla sunnuntaina tasan kello kahdeltatoista päivällä, neljä kertaa peukaloa ohuemmalla kepillä vasempaan pakaraan, riittää hyvin esihistoriallisen perinteinen ja toimiva a/s/l

-HPM

"Minä tunnen teidät kaikki
te ette tunne minua
minä kuulen teidät kaikki
te ette kuule minua

Matka perille alkaa näin
sanat on virtyneet ohuiksi"

Sigmamies:
Aika vähän lopulta mun tarvii toisesta alkuun tietää.
Jos tykkään subin kasvoista ja silmistä tavatessa niin kivaa tulee olemaan  >:D

En ole sadisti ja käytän leluja erilailla kuin suurinosa niin ei mun tartte oikeen rajojakaan alkuun tietää ja se mistä toinen tykkää selviää myös kokeilemalla. Tietty noista tulee juteltua ennen treffausta muutenkin.

Kullista ja pantavana olosta tarttee tykätä tai on turha tutustua.

susa-anniina:
Aika samoilla linjoilla HPM kanssa tässä. Näkisin jopa niin että noilla pehmeämmillä arvoilla ja tavalla kohdella muita erilaisissa tilanteissa ja tavalla reagoida asioihin, on isompi merkitys kuin mitä siinä henkkarissa lukee. Ja sillä miten kyseinen tyyppi kohtelee yleisesti ottaen muita ja paljonko hänellä on aikaa minulle. Tiedän olevani tarvitseva ja jälkihuolto ja hoiva ja tietty läheisyys ja asioiden puhuminen myös jälkikäteen on minulle tärkeää. Kaikilla ei ole halua panostaa tuossa määrin. Sitten jos toisella osapuolella ei riitä aikaa tai kiinnostusta noihin syvällisiin keskusteluihin ja tuohon muuhun, niin se on ihan ok, ihmiset on erilaisia, mutta ei ole sitten minun ihmisiä ne.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Siirry pois tekstitilasta